05.09.2014 - 09:10
Со положување цвеќе пред спомен-обележјето на Градскиот кеј во Охрид денеска беше одбележана петгодишнината од бродската несреќа на Охридското Езеро...
05.09.2014 - 08:40
Македонија ја гледа својата иднина во НАТО и e подготвена да ги преземе сите обврски и одговорности како полноправна членка на Алијансата, изјави...
05.09.2014 - 08:32
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално врнежите ќе бидат и поизразени со интензивен пороен...
04.09.2014 - 21:41
Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Поповски, кој се наоѓа на самитот на НАТО во Велс, вели дека нашата земја која е кандидат за...
04.09.2014 - 19:32
Донесувањето на одлука за организирање на генерален штрајк во СОНК се одлага за следната вонредна седница, која ќе се одржи во текот на наредната...
04.09.2014 - 17:48
Принципите како  владеење на правото, мирно решавање на конфликти, право на самоопределување – за да ја задржат својата моќ, треба исто да важат...
04.09.2014 - 17:15
Ќе седнат ли Никола Груевски и Зоран Заев по судската клупа на преговарачка маса во пресрет на извештајот на Европската комисија.  Иако е...
04.09.2014 - 17:12
Сакал да студира математика, но немал пари за во Скопје. Освоил многу награди надвор од Македонија, а сега се запиша на информатика во Битола, а...