23.05.2018 - 12:14
Адвокатот Димитар Дангов на денешното рочиште за предметот „Траекторија“ побара судењето да се одложи за 29 мај, бидејќи обвинетиот Никола...
23.05.2018 - 12:09
Запушување на еден од каналите за отпадна вода од поранешна „Македонка“ е причина за загадувањето на Брегалница што се случи кон крајот на Април....
23.05.2018 - 11:57
Основното јавно обвинителство Тетово поднесе обвинение против 13 лица за учество во вооружениот инцидент во Мала Речица, што се случи на 5 април...
23.05.2018 - 09:53
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на СЈО „Монструм“ и „Траекторија“. На рочиште за „Монструм“ исказ пред Судот...
23.05.2018 - 09:48
Македонија од следната недела ќе има нов состав на Владата. Собранието вчера доцна попладне го прими предлогот за нови министри на Владата. Се...
23.05.2018 - 09:46
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со...
23.05.2018 - 09:45
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Србија. Џафери во...
23.05.2018 - 09:40
Пресудата за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. Специјалното јавно обвинителство на...