21.04.2018 - 19:00
Раководството на ЕЛЕМ склучи милионски договор во четири очи со фирмата СВ инвест за ангажирање на работници за потребите на РЕК Битола, фирма чиј...
21.04.2018 - 17:56
Се понеизвесна е судбината на охридската пастрмка.Ќе преживее или целосно ќе ја снема ендемичната риба, симбол на Охридското езеро? Масовното...
21.04.2018 - 17:32
Стотина приватни специјализанти не ја добија ветената плата од министерот за здравство, Венко Филипче. Станува збор за специјализанти кои се...
21.04.2018 - 17:29
Заробени судови, затворска тортура, ендемска корупција. Ова е описот за Македонија, во последниот извештај за човековите права, направен од...
21.04.2018 - 17:17
За да го одбрани својот коалициски партнер од кого му зависи опстојувањето на власт Зоран Заев си игра со трагедиите на семејствата на петте момчиња...
21.04.2018 - 17:12
Обвинетиот за маскарот на Смилковското езеро Фејзи Азири  разговарал телефонски со потпретседателот на ДУИ Невзат Бејта,потврди премиерот Зоран...
21.04.2018 - 15:54
Услов за запишување во градинка и во училиште ќе биде децата да бидат вакцинирани, а од Минситерството за здравство најавија дека ќе се обидат да го...
21.04.2018 - 15:49
Од 726  контролирани возачи во Скопје во период од 23 часот синоќа до пет часот утринава, 248 возеле под дејство на алкохол, соопшти денеска на...