17.06.2018 - 22:37
Седуммина полицајци се повредени и тројца цивили се приведени во насилните протести пред Собранието на Македонија. Екипа на Итната медицинска помош...
17.06.2018 - 22:28
Македонската полиција со солзавец растера насилни демонстранти пред Собранието кои протестираа незадоволни од Договорот за решавање на македонско-...
17.06.2018 - 21:05
Пред Собранието на Македонија се одржува протест против Договорот за решавање на македонско-грчкиот спор за името и стратегиско партнерство....
17.06.2018 - 18:41
 Договорот е клуч кој отвора врата кон ЕУ, а пак земјите членки ќе ја препознаат шансата да обезбедат иднина за Унијата, порача денеска...
17.06.2018 - 18:38
Со леб и сол, традиционално беше пречекана грчката и делегацијата на Европската унија во Отешево. Во единствениот хотел во ова летувалиште денеска...
17.06.2018 - 18:37
На потег е Собранието – таму ќе се ратификува договорот со Грција. За ратификација е потребно просто мнозинство – но останува прашањето што понатаму...
17.06.2018 - 17:35
Сите погледи денеска вперени кон Преспа. Со цитати на дел од говорите на македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Алексис Ципрас под наслови -...
17.06.2018 - 17:22
Со сите демократски и правни средства ќе се спротиставиме на срамната капитулација што денеска ни ја сервираа, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...