Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Бибер: Договорот ќе помине и во Македонија и во Грција, иако се можни опстр...


Одлуката за пристапување кон уставни измени во среда ќе се најде како една од точките за дискусиј...


„Јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ, и како член нема ништо спорно да бидам присутен во седиштето н...


Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија д...


На синоќешната средба со граѓани на општината Бутел, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ уште една...


Каменоломот кај велешката населба Превалец, за кого жителите се жалат дека им го загадува воздухо...


Процесот околу имплементација на договорот од Преспа, се чини, ќе биде успешен, а позитивни се и ...


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерена облачност, а попладне со повремени врне...


По повод празникот  Св. Климент Охридски – 8 Декември  денеска делегации на Собра...


Даночните шалтери на Управата за јавни приходи ќе бидат отворени за граѓаните и денеска за да мож...