21.04.2018 - 11:55
Беживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа. Телото го забележал случаен...
21.04.2018 - 11:37
Се наоѓаме во најдобриот момент од 1995, а еден чесен и функционален договор може само корист да им донесе на народите на двете земји, вели во...
21.04.2018 - 11:02
Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе...
21.04.2018 - 11:00
Град Скопје го распиша јавниот повик со кој граѓаните ќе имаат можност да добијат субвенции за купување на велосипед. Со јавниот повик, Градот ќе им...
21.04.2018 - 10:55
Под традиционалното мото „Заштити, спречи, вакцинирај“ по 13-ти пат годинава ќе се одржи Европската недела на имунизација. Преку забавно-едукативен...
21.04.2018 - 10:52
Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската...
21.04.2018 - 10:49
Кабинетот на претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, потврди дека тој ќе учествува на самитот Брдо-Бриони на 27 април во Скопје. Претседателот...
20.04.2018 - 22:17
Стејт департментот го објави најновиот извештај за човековите права. Нај значајни прашања во однос на човековите права во Македонија се во насока на...