19.07.2018 - 10:33
Само преку правно зајакнување на граѓаните може да создадеме одговорен, праведен и функционален систем. Токму затоа одлучивме граѓанските организации...
19.07.2018 - 09:48
„Однесувањето на Зоран Заев е недржавно, немакедонско и срамно. Зоран Заев не само што не го интересира одбраната на националните интереси и...
19.07.2018 - 09:40
Пет лица се здобиле со тешки телесни повреди во четири од вкупно 13 сообраќајки што се случија во Скопје во изминатото деноноќие. Во шест сообраќајки...
19.07.2018 - 09:30
Во Собранието на Република Македонија денеска ќе заседаваат комисиите за политички систем и односи меѓу заедниците, за надворешна политика, за...
19.07.2018 - 09:26
Синдикатот на „Југохром“ денеска на прес-конференција во Скопје ќе ги презентира своите аргументи за, како што велат, вистината за комбинатот....
19.07.2018 - 09:24
Собранието денеска ќе ја продолжи 53. седница на која на дневен ред се повеќе закони, но и Предлог на декларација за поддршка на пристапниот процес...
19.07.2018 - 09:22
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови,...
19.07.2018 - 09:18
Премиерот Зоран Заев по синоќешната лидерска средба соопшти дека референдумското прашање би можело да биде: Дали сте за членство во ЕУ и во НАТО со...