19.06.2018 - 17:23
Поранешниот републички јавен обвинител, а сега бранител на Сашо Мијалков, адвокатот Љупчо Шврговски на денешното судско рочиште на предметот нречен „...
19.06.2018 - 17:21
Со оправдување дека морал да  присуствува во Собрание поради ратификацијата на договорот со Грција, обвинетиот Ејуп  Алими, не дојде на...
19.06.2018 - 17:15
Талат Џафери заработи кривична пријава од ВМРО-ДПМНЕ. Рано утринава, со потписите на пратениците и лидерот на партијата, Христијан Мицковски...
19.06.2018 - 17:09
Заев нема право да ја продава Македонија, ние имаме едно име и не дозволуваме менување. Оставка од пратениците на СДСМ, а Христијан Мицкоски со...
19.06.2018 - 17:05
Со 69 гласа за и 40 против - тензично и само со 15 тина минути присуство на опозициската ВМРО-ДПМНЕ помина собраниската седница на која се гласаше...
19.06.2018 - 15:06
„По Договорот со Бугарија, постигнат е достоинствен договор и со Грција, со што е затворено и последното прашање кое стои на патот на Македонија во...
19.06.2018 - 14:34
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги прими претставниците на граѓаните, кои протестираа пред Собранието и побараа средба со него пред...
19.06.2018 - 14:27
Договорот за кој треба да се изјасниме е висок патриотски чин, носи иднина за државата и за сите граѓани. Овој договор го гарантира македонскиот...