17.12.2016 - 20:23
Демонстрација на моќ или вистинска порака до странските дипломати да не се мешаат во внатрешните работи на Македонија.Разговорот со поранешниот...
17.12.2016 - 19:54
ВМРО ДПМНЕ нема да учествува на избори доколку има прегласување. Нема да седнеме ниту на зелена маса под чадор на меѓународната заедница – порача...
17.12.2016 - 18:24
По средбата со Бејли, во партиското седиште, средба со престедателот на ВМРО ДПМНЕ имаа и амабасадорите на Европската унија и на Норвешка. Странските...
17.12.2016 - 18:16
„Никој ништо не ти може Никола“ и денеска скандираа насобраните граѓани пред Државната изборна комисија.  Донесоа и бина за говорници. Имаше и...
17.12.2016 - 12:47
ВМРО ДПМНЕ најостро го осудува физичкото насилство во последните три дена зад кое е многу веројатно дека стојат политички мотиви, се наведува во...
17.12.2016 - 12:40
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, синоќа заедно со неколку партиски функционери имаше средба со Евроамбасадорот Самуел Жбогар, соопшти...
17.12.2016 - 11:33
Тече 24-часовниот рок за тужби по решенијата на Државната изборна комисија. Според најавите, се очекуваше синоќа правната служба на ДИК да ги изготви...
17.12.2016 - 11:30
Државната изборна комисија на денешното продолжение на седницата на која расправа за последниот приговор за изборите на 11 декември, одлучи на...