22.12.2016 - 21:26
Партијата ВМРО-ДПМНЕ вечерва преку соопштение јавно праша кој тоа им се заканувал на амбасадорите, како реакција на осудувањата кои денеска дојдоа од...
22.12.2016 - 20:55
По оставката на Катерина Кузмановска од функцијата советник која ја извршуваше и заменик градоначалничката функција на општина Струмица, првиот човек...
22.12.2016 - 20:39
Лидерот на Демократската Партија на Албанците, Мендух Тачи попладнево поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Оставката, која Тачи,...
22.12.2016 - 18:39
Фондацијата на германската владејачка конзервативна партија ЦДУ на канцеларката Ангела Меркел упати остри критики за недемократско однесување кон...
22.12.2016 - 18:27
Европската комисија очекува сите партии да учествуваат на мирен начин на прегласувањето по предвремените парламентарни избори.   Портпаролката...
22.12.2016 - 18:21
Претседателот на државата ќе се обрати до нацијата и доколку не се конституира собранието до Нова година. Од кабинетот на иванов за 24 вести велат...
22.12.2016 - 18:10
Разочарувањето од изборниот резултат на членството на ВМРО–ДПМНЕ, каде се очекувала и добитничка разлика од 200 илјади гласа наспроти СДСМ, ја...
22.12.2016 - 18:08
Ускратеното право на глас на над 600 затвореници во Казнено поправниот дом Идризово, случајот со Геријатриска болница, но и се уште актуелниот...