25.04.2014 - 13:55
Заврши дистрибуција на избирачкиот материјал без проблем, односно тој е доставен до сите избирачки места – соопштија од Министерството за...
25.04.2014 - 13:14
Граѓаните в недела ќе може само еднаш да го посетат избирачкото место и да го остварат правото на глас за вториот круг од претседателските избори и...
25.04.2014 - 13:02
Во канцеларијата на Народниот правобранител в недела, на денот на одржување на предвремените парламентарни и вториот круг од претседателските избори...
25.04.2014 - 09:31
Завршни митинзи одржуваат вечерва коалициите и политичките партии во пресрет на утрешниот молк пред вториот круг на претседателските избори и...
24.04.2014 - 18:14
Полицијата ноќеска го уапсила шефот на изборниот штаб на Дуи во Охрид Нефи Усеини. Од Охридската полиција велат дека Усеини бил уапсен рано изутрина...
24.04.2014 - 18:03
Молк од ВМРО ДПМНЕ за најавите на лидерот на ДПА, Мендух Тачи дека меќу двете партии има  сериозни разговори за соработка, кои веќе подолг...
24.04.2014 - 17:08
ДУИ до Обвинителство го поднесе досието „Интерпромет“ во кое го обвинува лидерот на ДПА Мендух Тачи дека незаконски ја приватизирал компанијата за...
24.04.2014 - 17:02
Загорец Тумбовски е осуден за криминал од 8 милиони евра, а Зоран Заев го повикал за помош во кампања, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Аболицираниот криминалец...