Македонија вечерва во Загреб го почнува петтиот настап на ЕП во ракомет

13.01.2018 | 17:01
Прочитано: 1756

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра својот прв натпревар на Европското првенство во Хрватска. Во загребска „Арена“ противник ќе ни биде репрезентацијата на Словенија.

Навивачката армија – популарната „Фаланга“ веќе се екипира на трибините. Ова е последна шанса за оваа генерација ракометари, да ја прекинат црната серија и конечно да стартуваме со победа на едно европско првенство.


Владко Арсов
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.