Македонија домаќин на квалификациите за ЕП за фудбалерки до 17 години

17.09.2018 | 19:21
Прочитано: 904

Во периодот од 20 до 26 септември Македонија ќе биде домаќи на квалификацискиот турнир во фудбал за жени до 17 години. Во нашата група се најдоа уште и репрезентациите на Франција, Унгарија и Босна и Херцеговина.

„Очекуваме пред се добра и ангажирана игра на нашите репрезентативки со тоа, се разбира и добри резултати. Сакам да напоменам дека пред овој финален собир имавме подготовки во Дојран се со цел што подобро и поподготвени да влеземе во овој квалификациски циклус. Се надевам на добра игра и на добри резултати“, изјави селекторот на македонската репрезентација Тоше Нацев.

Сите натпревари од групата ќе се одиграат на ФФМ тренинг центарот „Петар Милошевски“ со следниот распоред:

20.09 - четврток

11.00 ч. Босна и Херцеговина - Унгарија

15.30 ч. Франција - Македонија

23.09 - недела

11.00 ч. Франција - Босна и Херцеговина

15.30 ч. Унгарија - Македонија

26.09 - среда

15.30 ч. Македонија - Босна и Херцеговина

15.30 ч. Унгарија – Франција.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.