Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија

06.12.2017 | 13:18
Прочитано: 659

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ги доби ривалите во елитната фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Генерцијата на Горан Станиќ ќе игра во групата 3, заедно со репрезентациите на Ирска, Полска и Грузија.

За македонската репрезентација ова е прв, историски пласман во елитната фаза во конкуренција за фудбалери до 17 години.

Мини-турнирите мора да завршат до 1 април, а осумте победници во групите ќе се пласираат на завршницата каде чека Англија.

Првенството ќе се одржи од 4 до 20 мај.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.