Македонија денес - Училишен спорт - Децата сакаат да спортуваат, да им го овозможиме тоа

Гостин: Дарко Каевски - Директор на Агенција за млади и спорт

See video

Емисии

20.04.2018 - 02:06
Од „заробена држава“ до земја назад на европската патека - клучот за европската врата е во Атина - Никос Коѕијас вели нема време до јуни да се најде решение – европските дипломати уверени дека европскиот ветер во грб за Владата ќе даде резултати. Очекуваат на тој пат власта и опозицијата да чекорат заедно - тоа на пратениците од собраниската говорница им го кажа и директно шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини. Ќе смогнат ли сили раскараните опоненти, откако заеднички ги договорија законите, заеднички и да ги испорачаат резултатите, колку Заев може да смета на Мицкоски во преговорите за името, кога опозицијата вели дека е исклучена од процесот, дали бриселскиот извештај е „чиста петка“ како што се фали Владата или „преодна двојка“ како што тврди опозицијата. Зошто и понатаму останува „рак рана“ судството, администрацијата, корупцијата. Дебатираат потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зеќири и пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.
19.04.2018 - 20:42
Внимателно со промените за името... Што ќе добие Македонија... Како соседот се пазари за својата позиција... Реформските промени што ги бара Брисел се предизвик за Заев... Опасно е една заробена да биде заменета со скаменета држава... Над 200 сомнителни финансиски трансакции од и кон Македонија...
19.04.2018 - 14:32
Теми: 1-Могерини: Македонија изминативе месеци многу напредуваше, но ја очекуваат нови напори и спроведување на реформите 2-Недолично и агресивно однесување кај основците и средношколците - кај кого треба да се бара вина?
19.04.2018 - 12:44
Теми: 1-Могерини: Македонија изминативе месеци многу напредуваше, но ја очекуваат нови напори и спроведување на реформите 2-Недолично и агресивно однесување кај основците и средношколците - кај кого треба да се бара вина?