Легендарниот дефанзивец Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на Мундијалот

13.06.2018 | 14:12
Прочитано: 1396

Шпанија со нов селектор на Мундијалот во Русија, по отказот на Лопетеги. Официјално, Фернандо Јеро, некогашниот репрезентативец на „Фуријата“ и легенда на Реал Мадрид седнува на „жешкото“ столче.

Јеро беше спортски директор на репрезентацијата, а сега нов селектор.

Шпанија првиот меч на Мундијалот ја игра за два дена, против Португалија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.