Лазаров: Задоволен сум од пресудата, не можам повеќе да коментирам

24.11.2017 | 14:33
Прочитано: 14454

По изрекувањето на пресудата за Томислав Лазров кому му беше одредена условна казна од шест месеци доколку во рок од две години не стори ново кривично дело.

Тој во изјава за медиумите не сакаше да ја коментира одлуката на Кривичниот суд.
Повтори дека жали за стореното и дека повеќе нема да прави нови кривични дела.

Лазаров не сакаше да коментира како неговото признание и пресудата ќе влијаат за останатите обвинети во случајот „шамари во Центар“ со цел да не и наштети на постапката.

Лазаров е се уште актуелен советник во советот во општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, но не сакаше да каже дали стравува дека можеби ќе има притисоци или закани од своите сопартијци.

Пресудат е правосилна бидејќи и тој и СЈО е откажаа од правото на жалба.


Марија Севриева
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.