12.12.2017 - 12:01
Тапанарот на хрватската поп-панк група „Психомодо поп“, Тигран Калебота почина ненадејно синоќа на 54-годишна возраст, објави бендот на својата...
26.11.2017 - 19:03
Празни концертни сали и  малубројна публика. Изведувачи без колективен договор. Со кои предизвици се соочува филхармонијата по 73 годишниот...
25.11.2017 - 18:54
Состојбите во здравството се прикажани и во филмот „Исцелител“. Филмот е приказна за синот кој нема пари да му купи лекови за рак на болниот татко па...
23.11.2017 - 18:35
Не стивнуваат препукувањата помеѓу македонската Агенција за филм и хрватската продукција Јадран Филм. Од Агенцијата денеска соопштуваат дека со...
22.11.2017 - 22:39
Oдбојкарската репрезентација на Mакедонија е во друштво на репрезентации кои се пријавија за учество во новоформираните Златна и Сребрена лига на ЦЕВ...
22.11.2017 - 15:55
Познатиот руски оперски пејач Дмитри Хворостовски почина на 56 години по долга битка со тумор на мозокот. Славниот баритон починал „спокојно и...
20.11.2017 - 16:52
Направен е голем дел од серијата Македонија тврди продуцентот Винко Грубишиќ во интервју за тв 24 кој Агенцијата за филм веќе го обвини дека не ги...
18.11.2017 - 19:38
По пауза од 25 години, македонската група „Меморија“ вечерва ќе одржи концерт во Скопје. Ќе настапат членови од различни постави. Се најавува...