Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Почина актерот Марко Николиќ


Претставата „Мојата ти“ по текст на Олга Димитријевиќ и во режија на Драгана Милошевс...


„Точно на полноќ“ е насловот на гала-новогодишниот концерт на македонската филхармони...


„Точно на полноќ“ е насловен вечерашниот гала новогодишен концерт на Македонската фил...


Во Музејот на македонската борба денеска напладне ќе биде отворена изложба „Спомени од Прва...


Со претставата „Кралот Жаба и други љубовни приказни“ вечерва ќе биде отворено Шестто...


Изложба „Иднината како проект/Доксијадис во Скопје“ ќе биде отворена денеска во ...


Најновата збирка раскази на Александар Прокопиев, „Делфинот“ вечер ќе биде промовиран...


Во Џебното кино на МКЦ денеска напладне премиерно ќе  биде прикажан краткометражниот игран ф...


Во кино Култура денеска ќе биде изведена премиера на театарската претстава „Хамлет“ о...