Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Светската ѕвезда, Андре Риу повторно во Скопје!


Премиерот Оливер Спасовски денеска имаше средба со авторите на филмот ,,Медена земја”, доку...


На 6 март, петок, со почеток во 20 часот во изложбениот простор на НЛБ Галеријата, нашата уметниц...


Жири-комисијата за наградата „Роман на годината“ за 2019 година што ја доделува Фонда...


Иранскиот филм „Нема зло“ на режисерот Мухамед Расулофа, синоќа ја освои наградата &b...


Претставата за деца „Трнорушка“, во режија на Бојана Краљевска,  во среда, преми...


Нема да се одложи струмичкиот карневал поради појавата на пациент со коронавирус. 

О...


Изложбата „Вибрации“ на „Галерија ’73“ од Белград, Србија вечер ќе ...


Годинашното триесетто јубилејно издание на Струмичкиот карневал во организирана форма почнува веч...


Актерот, пејач и поет Раде Шербеџија, кого го нарекуваат најголемиот боем од балканските простори...