Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

„Декриминализација сега“ е кампањата на здружението „Билка“ - чија цел е л...


Драмски театар-Скопје вечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Прослава“...


„Есенските музички свечености“, кои презентираат класична музика и, главно, од камерн...


Во Македонската опера и балет денеска ќе биде прикажана балетската претстава „Клеопатра&ldq...


По пауза од 9 години, најзвучното име на македонската филмска сцена, Милчо Манчевски го снима сво...


По завршувањето на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ во Скопје, продолж...


Телевизија 24 вчера ја промовираше 5 тата сезона на емисијата Отворено, која од оваа година ќе би...


 Вториот албум на Гоце Стевковски септет насловен „Homage to a dreamer“ ќе ...


Во кино „Фросина“ вечер од 21 часот ќе почне 17. Фестивал на европски филм „Син...


Виолинистката Наташа Диденко вечер ќе одржи соло концерт „Магична барокна вечер“ во К...