Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Отворен Фестивалот на комедијата „Гола месечина“


„Повторно на 0“ е изложба на афирмираната алпинистка и уметници Илира Арсова која веч...


Завршија Рациновите средби. Синоќа во Велес беше спуштена завесата на уште едно, 57-мо издание на...


По 16 ти пат - Скопје пулсира во знакот на Белата ноќ. На повеќе локации во градот уметноста ...


Наскоро на тв 24 ретроспектива на наградените филмови на филмсиот фестивал Киненова.
Продолжи со читање

По пауза од неколку месеци поради пандемијата предизвикана од коронавирусот, Националната опера и...


По последната одлука на Владата, „Синеплекс“ од денеска повторно почнува со работа. Продолжи со читање


Културната манифестација Бела ноќ, која веќе прерасна во традиција, по 16-ти пат, в сабота на 26 ...


Групата Синтезис вечер со славенички концерт на плоштадот Мајка Тереза (плато пред МОБ), ќе го од...


Европската филмска академија (ЕФА) денеска ја објави одлуката да го вклучи „Врба“ на ...