Кривична за директорот на Водовод, трудова инспекција ја бара дипломата на увид

20.04.2017 | 13:57
Прочитано: 29132

Директорот на јавното претпријатие Водовод и канализација Александар Атанасов заработи кривична пријава за измама од Синдикатот за туризам и стопанство  поради  неговото директорување без признаена диплома.

Од синдикатот велат дека  трудови инспектори ја барале на увид дипломата на директорот Атанасов, но според нив директорот со денови го нема во јавното претпријатие.

 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.