Кражба на Панини сликички во Аргентина

07.06.2018 | 13:49
Прочитано: 2040

Вооружени лица од Аргентина украле десетици илјади Панини сликички од претстојното Светско фудбалско првенство во Русија, соопшти полицијата.

Петтемина мажи упаднале во печатницата Мунро во предградие на Буенос Аирес, и заканувајќи се со оружје ги натерале вработените да внесат десетици кутии со сликички во нивниот камион.

Секоја кутија содржела по илјада ќесички со по пет слики од фудбалерите од репрезентациите учеснички на натпреварувањето.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.