Косовска Митровица: Фрлена бомба во хотелот „Саша“

10.01.2017 | 22:00
Прочитано: 3682
Непознати лица вечерва фрлиле експлозивна направа во хотелот „Саша“ во Косовска Митровица. 
 
Претставникот на косовската полиција Жељко Бојиќ изјави дека инцидентот се случил во 20.20 часот по локално време и дека на објектот е направена материјална штета. Нема повредени лица. 
 
Ова е втор напад врз хотелот „Саша“ во последните две недели. 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.