Компанијата „Енекод“ бара изземање на велешкиот суд за случајот „Фени“

13.11.2017 | 14:46
Прочитано: 2360

По барање на сопственикот на  бугарската а компанија  „Енекод“ се прекина рочиштето за  кавадаречката компанија „Фени“ во велешкиот суд.

Од компанијата побараа изземање на велешкиот суд. Сега Врховен треба да реши кој суд ќе одлучува за судбината на „Фени“.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.