Комичарот Кет Вилијамс уапсен во Портланд

08.10.2018 | 11:56
Прочитано: 459

Американскиот комичар Кет Вилијамс е уапсен во Портланд, Орегон, САД поради напад на возач од градскиот превоз.

Сослушувањето по обвинението е закажано за денеска.

Вилијамс (47) моментно e в затвор, а на физичкиот напад му претходела кавга поради превозот на Вилијамс и неговото куче од аеродромот во Портланд до местото каде што имал настап. Жртвата имала исеченици и отоци по лицето.

Вилијамс заминал со друго возило, а бил уапсен во саботата.

Настапите на комичарот се емитуваат на каналите Ејч-Би-О и Нетфликс.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.