Командантот на НГ на Вермонт, Стивен Креј на средби со Иванов и Џафери

14.09.2017 | 10:19
Прочитано: 954

Генерал-мајорот, Стивен Креј, командант на националната гарда на сојузната американска држава Вермонт, денеска ќе биде примен од претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов.

Креј денеска ќе има средба и со претседателот на собранието на Република Македонија, Талат Џафери, како и со членовите од собраниската комисија за одбрана и безбедност.

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.