Кој се гласаше во Центар?

07.04.2013 | 20:15
Прочитано: 89689
На едно од гласачките места во центарот на Скопје лоцирано во зградата на Домот на градежници, опозицијата алармираше дека се случува масовно гласање на граѓани кои не се жители на општина Центар, туку се донесени строго за гласање од Пустец - Мала Преспа, но и од други делови на земјава.
 
За слична состојба опозиционерите тврдеа дека се случува и на повеќе избирачки места во општина Центар. Едно од нив беше и избирачкото место кај фудбалската федерација. Екипата на 24 Вести се обиде да анкетира дел од нив.
 
Претседателката на избирачкиот одбор на гласачкото место кај фудбалската федерација   потврди дека имало нерегуларности.
 
Среде кампања опозицијата тврдеше дека има наоди за издавање на лични карти на жители кои не се ниту од општината, ниту од земјава.

Иле Петревски

Коментари (29)

Centar

Sramota !!! Kako da ne stanuva zbor za lugje tuku za dobitok! Koja drskost, srede Centar, srede bel den! Kako go dozvolivme ova...

Анонимен

Ova BMPO horor film pravi vo Makedonija...ja razdelija...
Posle kako sme go izgubile Kicevo i Struga, zosto dosol Albanec gradonacalnik...Epa eve vaka go izgubivme so nosenje na glasaci sto pojma nemaat kaj glasaat ili pojma nemaat za sto glasaat.
ili so pazarenje eve vi gi Kicevo i Struga,no donesete vie luge za nas da glasaat vo Skopje i na drugi mesto vo MKD od Pustec,Mala Prespa....
Zagreota e ministerkata za vnatresni...Neka odi nekade neka se skrie...
Za ovoj narod malku e.....Dodeka ne im dojde pametot neka si pravat vaka...

Анонимен

Narode svestise..... dojde red drug da ti go izbira tatkoto na gradot :S

Анонимен

namestaljka os SDSM, EU rece> FER i Demokratski izbori. Vo sekoj slucaj i nasite imaat pravo da glasat. Makedonci se i imaat pravo na glasanje. A i ova e krsenje na zakonite za glasanje kako smeete da gi ispituvate lugeto?

Анонимен

Jas ne gledam deka nekoj e isprasuvan....samo prasuvan

Анонимен

сдсм да не им ги издаде личните карти? неможе ЕУ да каже дали се фер а демократски се, се додека на некој не му се одземе или оспори гласачко право. Поентата е што се предемократски па дури и екстра гласачко право имаат одредени граѓани.

Анонимен

Ovaa ministerka nema popjma što se visoki standardi.

jug

Sramota. Da se veruva li na ova.Pod hitno da se vrati vo Makedonija smrtnata kazna. I politicarite idni da bidat bez imunitet.

ТК

Кога министерката Јанкулоска гарантира дека изборите се со највисоки демократски стандарди моеа да и веруваме.???? Законот дозволува на денот на гласањето да се добие лична карта па макар да си од Пустец, Прилеп, Битола..... и под хитно да те однесат во Скопје во Центар да гласаш, а на враќање попат и во Велес. За Струмица е малку подалеку но можно е по некој и дотаму да стаса.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.