Кој се гласаше во Центар?

07.04.2013 | 20:15
Прочитано: 88840
На едно од гласачките места во центарот на Скопје лоцирано во зградата на Домот на градежници, опозицијата алармираше дека се случува масовно гласање на граѓани кои не се жители на општина Центар, туку се донесени строго за гласање од Пустец - Мала Преспа, но и од други делови на земјава.
 
За слична состојба опозиционерите тврдеа дека се случува и на повеќе избирачки места во општина Центар. Едно од нив беше и избирачкото место кај фудбалската федерација. Екипата на 24 Вести се обиде да анкетира дел од нив.
 
Претседателката на избирачкиот одбор на гласачкото место кај фудбалската федерација   потврди дека имало нерегуларности.
 
Среде кампања опозицијата тврдеше дека има наоди за издавање на лични карти на жители кои не се ниту од општината, ниту од земјава.

Иле Петревски

Коментари (29)

Анонимен

А зошто не ги покажавте авионите со платени карти на патниците што дојдоја да гласаат, Знаете што ке ви кажам епа и НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ И ИМАМЕ ПРАВО ДА ГЛАСАМЕ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ТОА НЕ НЕКОЈ МУ СМЕТА ИЛИ НЕ МУ СЕ ДОПАЃА, ЗАСРАМЕТЕ СЕ !!!!!!!!

Анонимен

da be momce ama tie od struga i od resen licni karti i pasosi makedonski imet od pamti vek, a ne izvadeni od pred 3 dena

Анонимен

Na izbori edna partija neuspeshno se obiduva da sobori drzhava...

Анонимен

Starite rekle : kade ima cad ima i ogan, i nema zosto da ne se veruva vo toa.Ama Jas ja pratam vo posledno vreme ovaa televiziska "NEZAVISNA" kuka i ne mi jasno kako nisto ne e objaveno za drugata "angjelska" i bezgresna strana - tie samo izlegoa na izbori bez nikakvi pritisoci,zakani,uceni,kupuvanje glasovi itn.Eve vo Centar pobedi opozicijata-cestitame, i tamu imase nedostatoci ama se podnoslivi ama vo Ohrid celite izbori se namesteni.Malku poobjektivno izvestuvanje zatoa sto narodot gleda i sudi.

Анонимен

Бидете дрски и со политичариве на власт коа им правите интервју,а не на господинот му се пуштате па уште лична карта од раце му земате,од коа тоа новинари имаат право да легитимираат граѓани?

Анонимен

pa toj mu ja dade zs ne znajt ni da citat , a baska ne znajt koja ulica mu e zapisana ( kako eden od niv :-Od koja ulica doagjate?...- Od Gjorgija... Maksim...( valjda od Maksim Gjorgi)

Анонимен

etea vasata demokratija nemozete da ja objvite mojata stranica st vi pisav se plasite da ne ve ubie diktatorot GRUEVSKI

Анонимен

ova li demokratija ova ova fasizam na diktatorot gruevski I negovite slugi od familijata mialkovi ama ima pocetok I kraj sram neka im e za ubisvoto nanikola mladenov istoto ke im se vrati I na tie ajduci

Patriot dz

Da ne slucajno se prekrsil nekoj zakon so toa sto glasale makedoncite od pustec ?.....Cim gi ima na spisokot za glasanje znaci deka se e vo red....imaat drzavjanstvo i imaat pravo na glas koj sakaat da go iskoristat,bezrazlika kade ziveaat...a sto ne se pobunivte protiv albancite koi glasaa vo Kicevo, Gostivar, Tetovo i tn, koi ziveat nadvor od R.Makedonija....aaa???

Анонимен

vi smetaat tie od pustec a ne vi smetaa tie od svajcarijaaaaaaaa ?????? sami so svoj kamen po glava

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.