Ќе биде соопштена пресудата за напаѓачот на Шекеринска

12.10.2017 | 13:31
Прочитано: 4308

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да биде соопштена пресудата за за Панче Ангелов кој е обвинет за напад на тогашната пратеничка, а сегашна министерка за одбрана, Радмила Шекеринска на крвавиот четврток што се случи на 27 април во Собранието.

На минатото рочиште Ангелов призна вина, изрази каење, се извини и побара да не оди во затвор.

 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.