Ким присуствуваше на концерт на јужнокорејски музичари во Пјонгјанг

01.04.2018 | 18:38
Прочитано: 2094

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и неговата сопруга Ри Сол-ју присуствува на концерт на јужнокорејски поп групи во Пјонгјанг, јавија јужнокорејските медиуми.

Вкупно 120 јужнокорејски пејачи, танчери, техничари и мајстори по теквондо вчера пристигнале во Пјонгјанг. Тоа е прва музичка делегација од Сеул, која по десет години ја посетува Северна Кореја.

Според медиумите Ким за време на концертот аплаудирал, а исто така и се ракувал со јужнокорејските уметници и позирал за групна фотографија по настанот.

На концертот присуствувале и сестрата на Ким, Ким-Џо Џонг и офецијалниот претседател на Северна Кореја, Ким Џонг-нам.

Двочасовиот концертот се одржа во големиот театар во источен Пјонгјанг, кој има капацитет од 1.500 места.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.