КФЦ го отвори својот прв ресторан во Скопје

14.09.2018 | 14:18
Прочитано: 18268

 

 

Американскиот бренд за брза храна, КФЦ го отвори својот прв ресторан во Скопје. Американската компанија ќе инвестира повеќе од 10 милиони евра.

КФЦ е втор најголем ресторан за брза храна, веднаш по Мекдоналдс.

 

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.