Јеремиќ: Вучиќ нема да ја дочека на функција 2018 година

19.11.2017 | 18:16
Прочитано: 7024

 

Поранешниот министер за надворешни работи, Вук Јеремиќ неделава престојуваше во Скопје, со него разговараше Мишко Иванов кој меѓу другото го праша и за реакциите во србија после изјавата на американскиот заменик државен секретар, Хојт Брајан Ји дека Белград седи на две столчиња.

 


Мишко Иванов
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.