Јанушев ген. сек. Николоски, Мисајловски и Јанчев потпретседатели

12.01.2018 | 19:45
Прочитано: 5365

Игор Јанушев нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски потпретседатели, потврдува за тв 24 висок партиски функционер од ВМРО-ДПМНЕ.

Според истите извори членови на ИК ќе бидат Иван Јорданов, Дејан Јовановски, Орце Ѓорѓиевски, Пецаковски, Дејанчо Ефтимов, Златко Перински, Владимир Гјорчев, Коце Трајановски, Игор Николов и Драги Димитриевски.


Душица Мрѓа
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.