Извлечени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

13.09.2018 | 13:31
Прочитано: 908

Во „Куќата на фудбалот“ денес беа извлечени осминафиналните двојки за натпреварите од Купот на Македонија.

Бранителот на трофејот Шкендија за противник го доби Кит-Го.

Двојки:

ГФК ТИКВЕШ – РАБОТНИЧКИ
КФГ ГОСТИВАР – ПОБЕДА
ВАРДАР - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.
СКОПЈЕ – СИЛЕКС
ШКЕНДИЈА – КИТ-ГО
БРЕГАЛНИЦА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ПЕЛИСТЕР – БЕЛАСИЦА

КОРАБИ е слободен во оваа фаза.

Првите натпревари се закажани за 19 септември, реваншите на 3 октомври.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.