20.10.2017 - 17:34
Ниту еден од вкупно 46 приговори кои првично беа поднесени до Државната изборна комисија за првиот круг од локалните избори не беше прифатен....
20.10.2017 - 17:26
Мендух Тачи лично му кажал на Зоран Заев  дека може да смета на него брифира за тв 24 висок партиски функционри од СДСМ и од ДУИ . Истиот извор...
20.10.2017 - 12:06
Кандидатот за градоначалник пак на општина Гази баба од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Тони Трајковски во трка за трет...
20.10.2017 - 12:00
Кандидатот за градоначалник на Кисела вода од редовите на СДСМ и коалицијата „За живот во Македонија“ Филип  Темелковски вети повеќе...
20.10.2017 - 09:29
Државната изборна комисија (ДИК) ги одби сите поднесени приговори поднесени за првиот круг од Локалните избори што се одржаа во неделата. Портпаролот...
19.10.2017 - 17:39
Жестока битка за градоначалничката фотеља во Струга ќе се води и во вториот круг од локалните избори. Зијадин Села од Алијансата и Рамиз Мерко од ДУИ...
19.10.2017 - 17:35
Приговорите кои опозициската ВМРО ДПМНЕ ги поднесе до ДИК во врска со Локалните избори ги скараа членовите на комисијата . Иако ВМРО ДПМНЕ најпрвин...
19.10.2017 - 17:34
Ќе го чини ли Зијадин Села коалицијата со Била Касами, црвен картон од Илинденска број 2? Одговорот на ова прашање најверојатно ќе ги почека...