22.10.2017 - 11:58
Вкупно 27 тужби се поднесени до Управниот суд ноќеска од партиите против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот...
22.10.2017 - 11:56
До 11 часот денеска е рокот за поднесување тужби од партиите против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот круг...
21.10.2017 - 23:45
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во специјалното издание на магазинот „Седмица“ на ТВ Алфа не се изјасни дали ќе даде оставка за претрпениот...
21.10.2017 - 11:56
Единствениот концепт кој има иднина во Македонија е заедно, сплотени и здружени.Само така може гостивар да оди напред, само така може и македонија...
21.10.2017 - 11:50
Од синоќа тече рокот од 24 часа за жалбиte кои партиите можат да ги достават против одлуките на државната изборна комисија за приговорите од првиот...
20.10.2017 - 21:14
Во полициската станица во Квадарци,  на разговор попладнево е повикано лице поради сомнеж за изборен поткуп, дознава телевизија 24 од полициски...
20.10.2017 - 20:10
Вратите на Илинденска број 2  за Мендух Тачи се отворени. Премиерот Зоран Заев  ја потврди информацијата на тв 24 дека дека е можно Мендуг...
20.10.2017 - 17:45
Ова е возилото на општина Аеродром, кое вчера го возел екс градоначалникот  Ивица Коневски. Но, кога сообраќајната полиција го сопрела било...