23.10.2017 - 13:29
Партиите ја продолжуваат со кампањата во пресрет на вториот круг од Локалните избори закажани за 29 октомври. СДСМ и коалицијата денеска се на средби...
23.10.2017 - 11:24
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ги повика жителите на Хиподром и Железара масовно да излезат на изборите во недела и да му дадат поддршка на...
23.10.2017 - 11:18
Првата работа што ќе ја направиме како централна власт е веднаш да интервенираме финансиски да ги стабилизираме општините, најави лидерот на СДСМ...
22.10.2017 - 20:10
Обид за поткуп на гласачи денеска во полиција пријавил Благој Бочварски кандидатот за градоначалник на  штип од СДСМ. Тврди општинската...
22.10.2017 - 19:16
Илчо Захариев со општински пари се обидува да ги поткупи жителите на Штип да го дадат својот глас за него, обвинува кандидатот за градоначалник на...
22.10.2017 - 17:24
Партиите поднесоа 27 тужби до управениот суд откако државната изборна комисија им ги одби сите приговиори подснесени за првиот круг од локалните...
22.10.2017 - 13:41
 Политичките партии и кандидатите за градоначалници и денеска ја продолжуваат кампањата за вториот круг од локаните избори закажани за 29...
22.10.2017 - 12:04
Финансиската нестабилност на општините и зависноста на локалната од централната власт се должи на недомаќинско работење од една страна и на...