25.10.2017 - 20:08
Изминатите години 600.000 млади луѓе заминаа од земјава. Новата реформска влада и ние како локална власт ќе работиме на проекти за да ги задржиме во...
25.10.2017 - 20:08
За овие четири години видовте како треба да изгледа еден градоначалник на Штип. Целосно посветен, скромен, работлив да направи што повеќе проекти во...
25.10.2017 - 20:07
Кандидатот на ДУИ за градоначалник на општина Чаир, Висар Ганиу, презентираше план на три нивоа за решавање на проблемот со невработеноста, што...
25.10.2017 - 20:06
Лидерите на Беса и Алијансата на Албанците, Биљал Касами и Зијадин Села кои настапуваат заеднички за вториот круг од локалните избори се сретнаа со...
25.10.2017 - 19:51
Продолжуваат средбите на партиите со граѓаните во пресрет на локалните избори кои се закажани за в недела. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска на...
25.10.2017 - 10:42
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, вчера  во општина Боговиње побара поддршка за  победа за кандидатот за...
25.10.2017 - 10:13
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и кандидатот за градоначалник на Кавадарци од коалицијата „За подобра Македонија“ Митко Јанчев вчера ги...
25.10.2017 - 10:08
Претседателот на СДСМ Зоран Заев синоќа од  митинг во Штип порача дека на општината и се потребни промени, кои ќе се направат со пенкало в рака...