30.01.2018 - 11:28
Утрово околу 04.45 часот на ул. „Павел Шатев“ во Велес, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на Н.Н, соопшти МВР. Од...
13.12.2017 - 15:49
Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобри обвинението за случајот „Титаник 3“ што го отвори Специјалното јавно...
27.10.2017 - 17:43
Еден ден пред изборниот молк и два дена пред жителите на Гази Баба да одлучат – ќе ја дадат ли довербата на кандидатот за градоначалник од СДСМ,...
27.10.2017 - 17:40
Движењето Беса денеска одржа марш во Скопје. На последниот ден од изборната кампања, од чаршија до Чаир, членовите на Беса имаа средба со граѓани....
27.10.2017 - 17:37
ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нечесна кампања. Власта ги следи нашите кандидати, им се закануваат и прават поткуп кај социјално ранливи категории – обвини...
27.10.2017 - 17:34
Карванот на коалицијата „Живот во македонија“ ја финишира кампањата во Чаир и во Гази Баба откако одржа митинзи во Тетово, Јегуновце и во Струга....
27.10.2017 - 17:32
Криминалци, убијци, црнила, било да не се повтори. Во периодот меѓу двата изборни круга доминираше негативната кампања. Во 35 општини силите ќе ги...
27.10.2017 - 17:25
Во екот на изборната кампања за вториот круг локални избори, Општина Старо Нагоричане два дена и три ноќи остана во мрак. Жителите од пограничните...