Иванов: Богојавление е симбол на духовното раѓање и новиот почеток во животот на верникот

19.01.2018 | 11:44
Прочитано: 1346

Претседателот  Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник богојавление - Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија, архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан и до сите православни верници.

Честитка по повод празникот испрати и претседателот на Владата  Зоран Заев. Во честитката премиерот истакнува  да си посакаме подобра иднина, здравје, и со добра волја да се соочуваме со сите предизвици што ни претстојат на личен и на колективен план. Честитка испратија и останатите политички претставници во земјава, а меѓу нив и претседателот на Собранието Талат Џафери.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.