Италијанската министерка за одбрана в понеделник во Македонија

14.09.2018 | 11:10
Прочитано: 2093

Министерката за одбрана на Италија Елизабета Трента в понеделник ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.

За време на посетата на земјава, таа ќе има тет-а-тет средба со министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска, по што ќе следуваат и разговори на двете делегации.

Двете министерки по средбите ќе имаат и изјави за медиумите.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.