Исчезна 70 годишна жена во скопско Ченто

17.07.2018 | 22:18
Прочитано: 1195

Попладнево околу 15:00 во скопската населба Ченто, исчезна жена во поодмината возраст - на околу 70 години. Последен пат е забележана на улицата Жегљане 34 А во Ченто, облечена во бела летна маица и сиви тенки панталони.

Иванка, која боледува од Алхајмерова болест се одзива на нејзиното име. За било каква информација, веднаш информирајте во најблиската полициска станица, каде полицијата е запознаена дека Иванка е пријавена како исчезната. 

Контакт и на телефонот 070/277-974.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.