Иран заврши со потрагата по преживеани, 450 лица загинаа во земјотресот

14.11.2017 | 09:43
Прочитано: 871

Иран соопшти дека завршиле спасувачките операции во областите погодени од силниот земјотрес во кој загинаа најмалку 450 луѓе, а повредени се 7.000 лица, соопшти иранската служба за вонредни ситуации.

Оваа област на иранско-ирачката граница завчера ја погоди земјотрес со интензитет од 7,3 степени, кој е почувствуван во неколку ирански провинции, но најмногу беше погодена Керманшах.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.