Иран ги зголеми трошоците зa ракетната програма

13.08.2017 | 15:30
Прочитано: 1728

Парламентот на Иран усвои одлука за издвојување на дополнителни 520 милиони долари наменети за програма за развој на ракетни системи и работење на револуционерната гарда во странство.

Американците треба да знаат дека ова беше нашиот прв чекор, истакна претседателот на иранскиот парламент Али Лариџани.

Иранскиот парламент ја донесе оваа одлука бидејќи Вашингтон во јули наложи санкции против иранската програма за развој на ракетни системи.
 

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.