Интервју со Ван Бален: Партиите да не го опструираат договорот од Пржино

06.08.2015 | 17:55
Прочитано: 2810
Ако нема доверба меѓу власта и опозицијата примената на договореното за излез од политичката криза може да биде неуспешно, вели во интервју за 24 Вести, Ханс Ван Бален, почесниот претседател на Либералната интернационала и заменик-претседател на партијата на европски либерали и демократи во европскиот парламент. 
 
Тој додава дека навлегување во предизборна кампања во оваа фаза не помага. 

Александар Пешев
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.