Интервју со министерот за транспорт Горан Сугаревски

17.07.2017 | 20:05
Прочитано: 4695
Големи грешки кои можат да чинат дестици милиони евра се направени на автопатите што се градат со кинески пари  - рече во интервју за телевизија 24, министерот за транспорт Сугаревски.
 
Тој се осврна и на кратењата во министерствата со цел за намалување на непродуктивните трошења.
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.