Инцидент во Собранието: За влакно избегната физичка пресметка помеѓу Груевски и Талат Џафери

14.03.2018 | 16:33
Прочитано: 7039

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му ја зема картичката на собранискиот спикер Џафери додека ја отвораше точката за Законот за употреба на јазиците. Груевски се надвисна над него и во моментот кога Џафери го напушти столчето , Груевски се испречи пред него при што за секунда не дојде до физички контакт.

Сите пратеници изреагираа и скокнаа од своите места. Тогаш реагираше собраниското обезбедување, а Џафери рече еве каков е  поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, при што Џафери ја напушти собраниската сала, но и Груевски.

Пратениците се уште во салата, а собраниското место во моментов го бришат, бидејќи очигледно Груевски му ја истурил водата на Џафери.


Душица Мрѓа
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.