Инцидент пред амбасадата на САД во Подгорица

22.02.2018 | 09:18
Прочитано: 714

Непознато лице доцна синоќа фрли експлозивна направа врз амбасадата на САД во Подгорица, а потоа со бомба се  самоубил пред дипломатското претставништво. По инцидентот  полицијата го блокирала булеварот пред амбасадата на САД.

Амбасадата  пак на својата интернет-страница ги предупреди граѓаните да го избегнуваат реонот. Мотивот за нападот се уште не е познат.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.